PO recyklát

Co to je?

Recyklát je produkt, který vzniká při recyklaci odpadů. Postupným tříděním shromážděných plastů a jejich vícestupňovým přepracováním vzniká regranulát. PO recykláty jsou vyrobeny ve velké míře ze surovin z post-consumer odpadů (odpad ze žlutých kontejnerů na plasty).

K čemu to je?

Recyklace je činnost, která umožňuje efektivně využít nepotřebný plastový odpad a vytvořit z něj vstupní surovinu pro výrobu nových produktů. Recyklace umožňuje nejen zajištění surovin, ale také snížení nákladů na výrobu a ekologické zátěže životního prostředí produkovanými odpady. Toto PO regranuláty splňují na 100%.

Jak to vypadá?

Recyklát jako konečný produkt recyklace se vyskytuje ve formě granulí/čočky o velikosti cca 3-5 mm. Balen je bigbazích či oktabínech. Díky vícenásobnému praní surovin a přidání aditiva výsledný PO regranulát zpravidla výrazně nepáchne.

Jaké jsou jednotlivé druhy?

Vhodnou kombinací vstupních surovin, zpracováním pomocí nejmodernějších technologií, včetně závěrečné homogenizace v objemu 24 t, vznikají ze zcela podřadných surovin vynikající produkty. Využití PO regranulátů je velmi široké. O tom svědčí také spektrum zpracování – PO regranuláty je možné využít jak na extruzi, tak na vstřikování a vyfukování. Spektrum MFI je v tomto případě 1-8g/2,16kg/230°C.

Kontaktujte našeho poradce v oblasti Plastů a sdělte mu Vaše požadavky a my Vám nabídneme vhodný regranulát, či jeho levnější alternativu – viz naše nabídka na PO regranuláty. PO regranulát můžete použít ve 100% nebo jej míchat s jinou vstupní surovinou. Výsledkem bude výrobek dle Vaších představ, a spolu s tím i značná úspora. Používáním tohoto materiálu budete také chránit životní prostředí.

Rádi vám pomůžeme!

Máte další dotazy, potřebujete poradit s výběrem produktu pro váš projekt nebo potřebujete bližší specifikace produktu?

Naši partneři a dodavatelé