Vize každodenního létání

27.2.2019

 

Dnes opět něco z vědy a techniky, a to konkrétně z letecké dopravy. Nebo automobilové.
Nebo – obojí dohromady!

Zdá se vám to jako nesmysl? V dnešní době nicméně přestávají být nesmyslem lecjaké sci-fi koncepty, lidé jsou tvořivější, inovativnější, chtějí se lišit, být originální, jak ukazuje například tento článek o bláznivé motorce s motorem z vrtulníku. A samozřejmě, kromě tohoto všeho se také lidé snaží uspořit, a to nejen peníze (což v případě šílené motorky na zakázku ani budoucího předmětu tohoto článku opravdu neplatí), ale hlavně čas. A co nám bere znatelné množství času? No přeci postávání v nejrůznějších kolonách.

Firma Boeing přišla s inovativním řešením – létajícím taxíkem. 

 

 Konec postávání v kolonách – létající taxík od Boeingu má za sebou první zkušební let | Foto: Boeing

Za tímto nápadem stojí dceřiná společnost Aurora Flight Sciences, která 22. ledna odhalila nejnovější prototyp, poháněn výhradně elektrickou energií, a dokonce ho vyzkoušela v praxi. Během krátkého „zkušebního letu“ (doslova šlo o to, že stroj vzlétl, chvilku se vznášel a pak opět klesl, jak můžete vidět v tomto videu) nenastaly žádné potíže. Dále se bude testovat létání vpřed, pohyb ve vzduchu a přechodová fáze mezi vertikálním a dopředným letovým režimem.

Zajímavostí je zcela jistě to, že od návrhu konceptu do zkušebního letu uplynul pouhý rok, a také to, že Aurora Flight Sciences v současnosti spolupracuje na vývoji dalších prototypů s firmou Uber. S masovým nasazením této technologie v rámci městské taxislužby bychom prý mohli počítat už v roce 2023. Automobily by na jedno nabití měly uletět až 80 km.

Samozřejmě se nabízí otázka, zda je toto všechno proveditelné v tak krátkém časovém úseku, a také jaký by úbytek dopravy na silnicích měl vliv na asfaltový povrch, což nás samozřejmě v rámci jedné z našich specializací velice zajímá. Ale myslím, že prozatím se nemusíme bát, že by naše služby nebyly potřeba.  🙂

 

 

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz