Sportovní úspěchy našich střelců

14.5.2018

 

Dnešní téma na příspěvek bude zpočátku působit trochu netypicky, především proto, že o sportu obvykle nepíšeme. Tentokrát ale uděláme výjimku, a budeme se zabývat turnaji ve střelbě, které zrovna probíhají po celém světě. Ano, většina sportovních fanoušků se orientuje spíš na hokej (obzvlášť v poslední době, kdy zaznamenáváme úspěchy na světovém šampionátu) nebo fotbal, případně všudypřítomný biatlon, ale tentokrát určitě stojí za to zaměřit se i na střelbu samotnou. A to proto, že v prvním květnovém víkendu 2018 zaznamenali střelci CZ Shooting Teamu naprosto neuvěřitelné výsledky: ze tří světových závodů v praktické střelbě podle pravidel IPSC si přivezli devět medailí! Nejvíc jich získali v závodě Mosquito Match, který se konal ve dnech 5. a 6. května v Komárnu; v divizi Production dobyli první dvě místa (Ljubiša Momčilovič a Robin Šebo) a v divizi Standard získali dokonce všechny tři medaile (Josef Rakušan, Zdeněk Liehne a Petr Znamenáček). V kategorii Lady excelovala Martina Šerá, která obdržela zlatou medaili a v celkovém hodnocení (smíšené – muži i ženy) skončila šestá.

 

 

 

Dalším závodem, ve kterém čeští sportovci excelovali, byl Mediterraean Extreme Open, který proběhl 5. až 7. května na řeckém ostrově Rhodos. V divizi Production s velkým náskokem více jak 14% vyhrál Michal Štěpán, v divizi Open zvítězil s náskokem více jak 10% Miroslav Havlíček.

Posledním závodem, který stojí za zmínku, byl Kresna Eagle ExtremeDepoku, který se konal 5. a 6. května nedaleko indonéské metropole Jakarty. Zde v divizi Production zvítězil slovinský střelec Robert Černigoj, člen týmu CZ Shooting, s náskokem 18%.

 

Zbraně, kterými střelci ve všech třech závodech disponovali, pochází z produkce České zbrojovky. Jsou to pistole CZ Shadow 2, CZ 75 Tactical Sports a CZ 75 Czechmate.

 

Další závody, které by úspěšné sportovce mohly zajímat, jsou CZ Extreme Euro Open v Hodonicích u Znojma (mezinárodní závod), a tři kontinentální mistrovství v Thajsku, Jihoafrické republice a na Jamaice.

 

 

Pro soutěže ve střelbě je samozřejmě zapotřebí terčů. Terče určené pro sportovní střelbu, zvláště pro soutěže, kdy se střílí na tzv. „holuby“ a „kachny“, se vyrábějí z našich surovin. Při výrobě se používá námi dodávané ekologické pojivo, které je biologicky rozložitelné. Úlomky terčů, které zůstanou ležet na zemi, tedy nekontaminují půdu, jako to bývalo dříve, ale rozloží se.

Aby střelec zasáhl terč, musí ho samozřejmě vidět.  O to se starají naše oranžové pigmenty, díky kterým jsou terče skutečně nepřehlédnutelné 😊

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz