Špatný stav českých silnic po x-té

4.5.2018

 

V dnešní době je naštěstí i naneštěstí velmi časté rekonstruovat silnice během běžného provozu. Na čemž by defacto nebylo nic špatného, pokud by to alespoň bylo k něčemu dobré. Nicméně občas se stává, že silnice po rekonstrukci vypadá jako kdyby na ni nikdo nesáhl alespoň sto let.

 

Jeden z takových případů se nachází mezi Mělníkem a Mladou Boleslaví. Tato silnice se během jednoho roku prakticky rozpadla a nic nenaznačuje, že nedávno prošla rekonstrukcí. Důvodem podle silničářů bylo nevhodné užití asfaltové směsi, což vyústilo v rychlé poškození povrchu. Namísto toho, aby byla směs použitá jako podkladová vrstva, ji totiž použili jako povrchovou, tedy obrusnou. Dalším problémem bylo údajně špatné počasí v době oprav. Nicméně Ředitelství silnic a dálnic vidí hlavní potíž v tom, že z výběrového řízení firmy vyšla nezvykle nízká cena, a to pouhých 22 milionů korun proti odhadovaných 34 milionům. Z čehož vyplývá, že nejlevnější vyhrává, i kdyby byl méně kvalitní. Bohužel.

 

Na jaře, tedy pravděpodobně v nejbližší době, by se měly uvést do provozu další opravy, prozatím byla silnice opravená pouze provizorně. Tak tedy budeme doufat, že to dopadne lépe, než naposledy.

 

Silničáři by například udělali dobře, kdyby při opravě použili naši přísadu do asfaltů, Licomont BS 100. Tato může prodloužit životnost asfaltu o roky. Také umí zpevnit celý asfaltový povrch, který pak snese větší zatížení, než klasický asfalt. Samozřejmě naše řešení není nejlevnější, ale rozhodně patří k nejkvalitnějším.

 

Pokud byste potřebovali důkaz, doporučujeme si projet například Prahu jako takovou, mosty dálnic Pražského okruhu D0, táborskou D3 nebo mladoboleslavskou D10. Tam všude se v asfaltech objevuje naše přísada.

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz