Jak souvisí elektromobily se sluneční energií?

21.11.2018

 

Poslední roky se v rámci ekologie hodně skloňuje pojem „sluneční“ či „solární energie“. Na některých domech je možné vidět střešní fotovoltaické elektrárny, podél silnice někdy zahlédneme v polích nebo na loukách solární panely atd. A jihokorejské automobilky Hyundai a Kia tuto problematiku dotahují ještě dál – v říjnu oznámily, že po roce 2019 se na střechy a kapoty vybraných automobilů těchto značek budou instalovat podobné solární panely, jako jsou umisťovány v terénu.

Sluneční energie bude nabíjet baterie elektromobilů a hybridních aut, ale k užití bude i pro automobily, spalující fosilní paliva. V první vlně se bude jednat pouze o užití u hybridních vozů, v druhé vlně přibydou panely zpola průhledné, které se budou moci instalovat na střechu vozu. Třetí vlna umožní napájení současně ze střechy a z kapoty.

První generace střešních panelů dokáže za den nabít 30-60% hybridní baterie. Poloprůhledné solární panely druhé generace budou instalovány na panoramatické střešní okno, čímž se přispěje k nabíjení baterie elektrického vozidla nebo akumulátoru vozidla se spalovacím motorem. Třetí generace poskytne odlehčení celého panelu – bude zahrnovat konstrukci, spojující dohromady solární panely na kapotě a střeše, což opět zvedne výkon a optimalizuje ho.

Předpokládá se, že použité komponenty by mohly při optimálních podmínkách produkovat až 100 Wh energie.

 

Ať si již o celém konceptu elektromobilů či o tomto aspektu využití solární energie myslíte cokoli, je nepopiratelné, že hledat alternativní zdroje energie je zcela jistě rozumný krok. Příroda není nevyčerpatelná, některé zdroje nejsou obnovitelné, a sluneční paprsky zde (doufejme!) budou pořád. V naší firmě sice prozatím přechod na elektromobily neplánujeme (už jenom proto, že v Česku opravdu není dostatečné množství dobíjecích stanic), ale ekologie nás zajímá. Proto také obchodujeme s plastovým regranulátem, který je již recyklační produkt. Další takové ekologické alternativy naleznete i v našich dalších divizích, neboť poptávka po ekologických materiálech stále stoupá.

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz