Pražský a Městský okruh ve fázi dokončení?

15.11.2017

 

Doprava v Praze a kolem Prahy může být mnohdy velice komplikovaná, především v ranních či večerních hodinách, kdy lidé jezdí do práce a z práce. S obtížemi se setkáte, především pokud bydlíte v okrajových částech města, jako jsou například Průhonice, Štěrboholy nebo třeba Hostivice. A pokud chcete město přejet napříč, čeká vás velice dobrodružná cesta tam a zase zpátky. Je to hlavně proto, že až donedávna zůstávaly diskuze o finálním dostavění vnitřního (městského) okruhu opravdu pouze jen diskuzemi. Nicméně v prvním listopadovém týdnu zakázka na dokončení okruhu konečně prošla zastupitelstvem. Stavba bude navazovat na jednom konci na tunelový komplex Blanka, na druhém na Jižní spojku. Podle vyjádření náměstka pražské primátorky Petra Dolínka, reagujícího na námitky opozice, nedošlo v projektování a schvalování zakázky k žádnému výraznému zpoždění, nicméně i tak bude územní schvalování trvat léta. Odhaduje se, že po hotovém okruhu se projedete nejdřív kolem roku 2024.

(na přiloženém obrázku můžete vidět, o kterou část Městského okruhu se jedná – modrou barvou je znázorněna existující část okruhu, červenou barvou plánovaná dostavba; v současnosti tedy fungují přibližně dvě třetiny okruhu)

V srpnu také vznikla alternativní varianta trasy. Zatím je otázka variantní trasy v nezávislé diskuzi, výsledky studie, posuzující výhody s porovnáním s již navrženou a předschválenou trasou budou ale hotové až příští rok. Je ale možné, že se vše ještě změní, pokud se alternativní trasa ukáže jako výhodnější. Součásti nového úseku by mělo být také několik tunelů k těm již existujícím (Zlíchovský, Mrázovka, Strahovský a Blanka). Možnost je tunel pod Bílou skálou, úsek ve stopě Spojovací ulice a Malešice. Samozřejmě i u tohoto tématu vznikly alternativní návrhy, které mají ušetřit čas, peníze či životní prostředí.
Další obtíže se objevily v souvislosti s Pražským okruhem. Ten je rovněž nedokončený, což velice komplikuje dopravu v Říčanech u Prahy, kudy si kamiony zkracují cestu. Vedení města s tisícovkami aut konečně ztratilo trpělivost. Hlavní důvody byly dva – zaprvé vysoká frekvence projíždění na silnicích II. a III. třídy, což mělo za následek kolabování dopravy v přilehlém okolí, zadruhé to, že mnohé kamióny byly přetížené, což způsobovalo defekty v asfaltovém krytu silnic. Zákaz začal platit teprve nedávno, proto prozatím policisté projíždějící řidiče kamionů pouze informují. Brzy ale přikročí k pokutám.

 
(černá barva = v provozu, červená barva = plánované dostavby)

 
V tomto ohledu je pro řidiče nejdůležitější úsek mezi D1 a již stojícím úsekem okolo Černého Mostu, který dopravě z Říčan v budoucnosti odlehčí. Tento plánovaný úsek bude odvádět dopravu směřující přes Prahu na severovýchod a jih české Republiky a Evropy. Protože tento úsek bude v budoucnosti díky projíždějícím kamionům nadměrně zatížen, bude potřeba použít například naše modifikanty do asfaltů.

Z Pražského okruhu je prozatím dále v provozu úsek od Letiště Václava Havla po D1. Letos v srpnu jsme se podíleli na rekonstrukci dalších úseků, konkrétně připojení D5 na D0, kde byly aplikovány nízkoasfaltové směsi, obsahující modifikační přísadu Licomont BS 100. Další příklad použití našich asfaltových modifikantů byste mohli najít na zbraslavském mostu.

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz