Pokládka v Žehušicích

11.10.2017

 

Každý den potkáváme na silnicích mnoho oprav a stavebních změn. Pro každého řidiče je to nepříjemný moment, i pouze z důvodu, že musí změnit svůj pohodlný styl jízdy. Natož když je nutné hledat objížďku, řešit zpoždění kvůli zácpě a další problémy.

Je však neoddiskutovatelné, že opravy silnic jsou potřebné, a pocit z jízdy po novém, krásně rovném asfaltovém povrchu bez děr a výmolů přeci jen dělá dobře každému z nás. A právě opravy a stavba silnic jsou pro nás skrze asfaltové modifikanty hlavním bodem našeho podnikání.

V září jsme se jedné opravy silnice účastnili jako odborný dozor, konkrétně v obci Žehušice na Čáslavsku. Pokládala se zde asfaltová směs s modifikanty Dolanit a Licomont BS 100. Hlavním účelem této pokládky bylo pochopitelně opravit rozbitou ulici Hlavní. Ovšem pro nás bylo také podstatné to, že tyto dva modifikanty zde byly testovány pro svůj potenciální přinos na zhutnění nízkoteplotní asfaltové směsi.

To bylo prokázané, jako vynikající, konkrétně se dosáhlo zhutnění 98-100% při teplotě směsi 80°C. Tento poznatek je dobře využitelný pro přípravu asfaltových směsí, které se tak při přípravě nemusejí zahřívat na tolik vysoké teploty, a přesto jsou dobře zpracovatelné. Příprava směsi tak zabere kratší dobu a díky ušetřené energii je i levnější.

Jak pokládání směsi vypadalo se můžete podívat zde:

Pokládka Žehušice

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz