Plošný zákaz plastových obalů v Keni

6.11.2017

 

V srpnu tohoto roku vstoupil v Keni v platnost zákon o absolutním zákazu plastových sáčků pod pohrůžkou astronomických sankcí. Zákaz se týká nejen výroby, ale i prodeje či dokonce vlastnictví těchto sáčků. Z tohoto zákazu nejsou vyjmuti dokonce ani turisté – těm sice nehrozí vysoká pokuta, nicméně budou povinni odevzdat všechny igelitové sáčky a obaly hned po příletu do země. Keňa tímto následuje jiné africké země, jako například Jihoafrickou republiku, Rwandu, Eritreu nebo Mauritánii, které používání plastových obalů plošně zakázaly před několika lety na základě výzkumů, poukazujících na spojitost mezi úhynem hospodářských zvířat a množstvím plastových obalů, volně se povalujících po africké přírodě.

Jakkoli je omezování plastových obalů samozřejmě pozitivním krokem s ohledem na ochranu životního prostředí, obyvatelé keňských měst si stěžují na nedostatečnou připravenost místních supermarketů a také na kontroverzní aktivity policie, která podle některých vymáhá dodržování tohoto zákazu až příliš horlivě.

U nás dochází k omezování igelitových sáčků a jiných obalů samozřejmě také, neboť ochrana životního prostředí je důležitá i pro naši zemi, nicméně díky mnohanásobně větším možnostem recyklace není prozatím nutné tento druh plastů plošně zakazovat. Firma ECT také dodává plasty v mnoha formách a podobách. Některé firmy, s kterými spolupracujeme, napomáhají ochraně životního prostředí například tím, že do svých směsí používají tzv. recykláty (nadrcený či rozemletý plastový odpad) či regeneráty (nadrcený či rozemletý plastový odpad, doplněný dalšími přísadami, pojivy či aditivy).

K recyklaci plastů může docházet například tzv. procesem regranulace, jak se můžete podívat v tomto instruktážním videu.

 

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz