Ochranný oblek pro požárníky

6.4.2018

 

Po Velikonocích vás opět vítáme na našem blogu, doufáme, že jste si užili pěkné, klidné a slunečné svátky! A abychom navázali v pozitivním duchu, dnes vám předneseme zprávu Barbory Němcové  z počátku tohoto roku, o chytrém obleku do ohně.

 

Tento oblek byl vyvinutý Západočeskou univerzitou v Plzni (Elektrotechnická fakulta – Regionální inovační centrum elektrotechniky) ve spolupráci se zástupci společnosti Vochoc a Applycon, a je to tzv., odlehčená verze původního chytrého hasičského obleku z dřívější doby. Mohl by být uveden do praktického používání koncem roku 2018, poté, co projde testováním, jestli je skutečně tak bezpečný, jak se zdá.

 

A co je na něm tak zajímavého? Taj především to, že má hned pět základních funkcí. Měří teplotu na povrchu i uvnitř oděvu, a pokud jsou předem nastavené teplotní limity překročeny, LED ukazatel na levém rukávu a hrudi hasiče upozorní. Dále je pak součástí obleku aktivní osvětlení, které se ovládá tlačítkem přímo na oděvu, a záchranná funkce zvaná emergency strip. Pokud je hasič v nouzi, strne speciální pásek, umístěný na límci, oblek začne červeně blikat, z bezdrátově připojeného mobilního telefonu se odešle HELP SMS zpráva a aktuální GPS souřadnice na až tři předem zadaná telefonní čísla. Všechna tato data se zobrazují a zpracovávají v aplikaci, a ukládají se i do černé skříňky.

 

Naše firma vás sice před požárem neochrání, nicméně nějakou ochranu materiálu přeci jen dokážeme poskytnout: dodáváme aditiva pro výrobu vodou ředitelných nátěrových hmot na železo a kovové konstrukce, která zabraňují bleskové i dlouhodobé korozi. Všechny jsou velice účinné, pracují na různých principech (například dokážou vytvořit ochranný molekulový film mezi kovem a nátěrem) a vyrábí je například americká firma Halox nebo německá firma C.H.Erbslöh. Proti otěru můžeme nabídnout široké spektrum úspěšných a vyzkoušených vosků, taktéž z Německa.

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz