Ochrana dřevostaveb

22.9.2017

 

Dřevostavby jsou stále populárnější formou bydlení. Nelze se divit. Pocit souznění a spojení s přírodou je zde mnohem větší, než ve zděných domech, nebo dokonce v panelácích. Navíc má dřevo, jako přírodní stavební materiál spoustu výhod. Krom příjemného estetického vzhledu a vytváření pocitu útulnosti, je dřevo dobře zpracovatelné, poměrně dobře dostupné a ani jeho cena není nikterak přehnaná. Navíc dřevo výborně izoluje a zároveň „dýchá“, takže náklady spojené s vytápěním nejsou tak vysoké, jako bývají u klasických zděných domů a ovzduší zde bývá zdravější.

Nicméně jako vše, i u dřevostaveb se vyskytují komplikace a nepříjemnosti. Na rozdíl od zdiva a cihel, dřevo rychleji podléhá rozkladu. Je také náchylnější k vlhnutí a problém, který u zdiva nehrozí, jsou škůdci, kteří si na dřevě rádi pochutnají. Pokud tedy člověk chce svou dřevostavbu obývat delší dobu, je samozřejmě nutné základní stavební materiál ochránit.

A právě zde přichází na řadu naše úloha, a sice ochrana dřeva. To se totiž výborně chrání s pomocí speciálních nátěrů, laků, lazur a mořidel. Právě pro výrobu těchto ochranných nátěrů můžeme nabídnout především vysoce kvalitní vosky různých složení. Od vosků syntetických, napři. polyetylenových nebo fischer-tropschní, přes vosky hybridní, tedy složené ze syntetického a přírodního vosku, až po vosky čistě přírodní karnaubské, nebo vyrobené z cukrové třtiny.
Vosky můžeme samozřejmě dodat v nejrůznějších formách, od velkých bloků surového vosku, přes různé granule nebo kuličky, až po vosky mikronizované, nebo emulgované.

Samozřejmě můžeme pro výrobu nátěrů na dřevo nabídnout i další suroviny v podobě aditiv, o kterých se můžete rovněž dozvědět více na našich stránkách.

Pokud jde tedy o výrobu ochranných nátěrů pro dřevo, rádi budeme Vaším partnerem.

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz