Oceán bez odpadu

20.10.2017

 

Produkce plastového odpadu je stále palčivější světový problém. Odpad se hromadí nejen na souši, ale také v mořích a bohužel již není výjimkou spatřit při potápění v moři více plastového odpadu, než ryb. Ryby i mořští savci hynou kvůli pozření plastů, v oceánech se vytvářejí gigantické plovoucí ostrovy odpadů, které mohou mít i milion kilometrů čtverečních. Ano, čtete správně, je to jako dvě Španělska vedle sebe tvořená jen z odpadků.

Naštěstí se objevuje také stále více spolků, firem a lidí, kteří se snaží tento problém aktivně řešit. Jedním z nich je i dvaadvacetiletý Nizozemec Boyan Slat. Tento muž již čtyři roky řídí úspěšnou firmu The Ocean Cleanup jejíž hlavním cílem je čištění moří a oceánů a mají vskutku ambiciozní plán. Za dva roky chtějí spustit projekt sběrné bariéry, která má do pěti let zbavit Tichý oceán poloviny veškerého plastového odpadu. Musíme doufat, že se jim to skutečně podaří. A pokud k tomu chceme přispět, nejjednodušší způsob je recyklovat plasty, hledat pro odpad nové využití a snažit se zbavit přírodu této nepřirozené zátěže.

Právě tato snaha je i jedním z hlavních oborů našeho podnikání. Námi dodávané plastové regranuláty se využívají pro mnoho věcí a výrobků. Naše materiály PE, PVC, PP a PA můžete ve své výrobě využít i vy! Jediné co je pro to potřeba, je obrátit se na nás.

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz