O stavu silnic

20.4.2018

 

Na zpravodajském kanálu České Televize ČT24 byla 14. dubna vysílána reportáž, která velmi úzce souvisí s činností naší firmy. Zabývá se stavem a „nestavem“ českých silnic, které vždy s jarem připraví pro řidiče nejedno nemilé překvapení v podobě nových děř, výmolů a výtluků, které vznikají především vlivem mrazu. Pokud se v nepevném asfaltovém povrchu vozovky vytvoří sebemenší prasklina, zateče do ní voda, která během zimy zmrzne. Led se rozpíná a tím roztrhá vozovku a destabilizuje asfalt. Pak již stačí pouze běžný provoz, kdy do takovéto roztrhané díry denně udeří mnoho set, nebo tisíc kol aut a náklaďáků, díra se s každým úderem rozjetého kola zvětšuje a dílo zkázy je dokonáno.

Takhle vzniklé díry a výtluky je nutno samozřejmě opravit, ovšem vše stojí čas, úsilí a peníze. A právě toho posledního se dostává mnohem méně, než by pro udržení celé sítě českých silnic bylo potřeba. Mnohdy jsou díry pouze záplatovány, což ale situaci dlouhodobě neřeší, protože záplaty nemohou nahradit plnohodnotný asfalt a po krátké době běžného provozu jsou díry a kličkující řidiči zpět.

Je zde ale řešení, které naše firma nabízí, a tím jsou asfaltové modifikanty. S jejich pomocí lze děravým silnicím dobře předcházet, protože modifikant správně použitý a zapracovaný v asfaltovém povrchu silnice dokáže znatelně prodloužit životnost povrchu. Díky němu je vrstva asfaltu mnohem pevnější a odolnější, tudíž případně praskliny, ve kterých by mohla zamrzat voda, zde vznikají mnohem obtížněji. Další výhodou pevnějšího asfaltového povrchu je možnost stavět silnice odolnější, a proto se tyto modifikanty používají zejména na více namáhaných úsecích silnic. Například na mostech, tramvajových pásech, nebo u velkých skladů, kde se denně pohybuje mnoho těžkých kamionů. Mosty pruží tudíž asfalt praská, tramvajová souprava o hmotnosti 44 tun se po kolejích prožene ve špičce co 3 minuty a koleje pod nimi citelně vybrují, což se přenáší do vozovky, kamiony se u skladů otáčejí a zastavují a dokázaly by asfaltovou plochu doslova roztrhat. Se všemi těmito problémy si dokáží asfaltové modifikanty poradit a udrží asfalt krásně hladký.

Schválně se o těchto tvrzeních přesvěčte, a projeďte se například Chotkovou ulicí v Praze, po nájezdovém mostě k Terminálu 2 na letišti Václava Havla, nebo po mostech dálnice D3 a D11. To je jen namátkový výběr míst, kde byly naše modifikanty použity.

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz