O krok blíže

16.1.2019

 

I tak by se dala označit dohoda mezi ministrem dopravy Danem Ťokem a zástupci Prahy na výkupu pozemků pro stavbu části Pražského okruhu. Díky této dohodě jsme tak opět o krok blíž k úplnému dokončení Pražského okruhu, ačkoliv pořádný kus cesty je ještě stále před námi.

(zdroj ČT24)

O co tedy vlastně jde? Stát a město Praha může díky této dohodě začít vykupovat pozemky, na kterých se bude stavět a posléze nacházet úsek 511 Pražského okruhu. Krom mnoha papírů, plánů a nákresů bude tedy k dispozici konečně něco opravdu viditelného, co úzce souvisí s budoucí dálnicí obkružující Prahu. Krom samotné dálnice se na pozemcích budou nacházet i zelené plochy a ekologická ochranná pásma, o což se má konkrétně postarat hlavní město Praha.

Dálnice, a Pražský a Městský okruh nevyjímaje, jsou v podstatě již … známe svými zdrženími, která nejsou zanedbatelná. Vždyť právě úsek 511 měl stát již v roce 2012, o celém dokončení okruhu nemluvě. Aby se tedy stavba již více nezdržovala, a my si mohli co nejdříve užívat klidnou cestu na druhou stranu Prahy bez poskakování po štěrboholské a jižní spojce, abychom se pak s úsměvem a veselou myslí zařadili do dlouhé fronty směr Brno , budou se konat pravidelné měsíční schůze zástupců Prahy, ŘSD, Ministerstva dopravy, vlastníků pozemků a starostů přilehlých obcí. Pěvně doufáme, že tato organizovanost a častá komunikace skutečně pomůže celý projekt urychlit a dotáhnout do zdárného cíle v Běchovicích.

Ano, právě to je totiž jeden z vymezovacích bodů úseku 511. Spojí již stojící část Pražského okruhu u Běchovic s modletickou křižovatkou na D1. Povede okolo Kolovrat, Říčan, Běchovic a Dubče. Vzniknou na něm také sjezdy na Lipany, Říčany a Uhříněves.

Krom dohody o výkupu pozemků se můžeme letos také těšit na územní rozhodnutí o stavbě, které napjatě očekáváme nejen my, ale také ŘSD jakožto zadavatel stavby. A příští rok pak bude dodáno také stavební povolení. Půjde-li tedy vše dobře a podle plánu, najedou v roce 2021 na brzy vykoupené pozemky stroje, aby zahájily stavbu a první kola vozidel běžného provozu se nové dálnice dotknou v roce 2025.

Vzhledem k reliéfu krajiny a množství již stojících komunikací nacházejících se v místech, kudy úsek 511 povede, součástí této stavby bude muset být také mnoho mostů. Jelikož půjde o jeden z nejdůležitějších dopravních ťoků na území České republiky, kde bude rok od roku se zvyšující provoz opravdu velmi hustý, bude vozovka snášet vskutku velké zatížení. Aby toto asfalt vydržel co nejdéle, bude velmi záhodnou podpořit jeho odolnost našimi asfaltovými modifikanty, které se již mnohokrát velmi osvědčily právě na takovýchto úsecích. Vždyť na již stojících mostech Pražského okruhu se tyto modifikanty nacházejí a jejich povrch je stále bez poškození. Na dálnici D3 je tomu zrovna tak, stejně jako například na mostě u terminálu 2 na letišti Václava Havla v Praze.

 

 

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz