Nátěry interiéru aneb Za nábytkem

4.12.2017

 

V posledních dvou příspěvcích jsme se zabývali nátěry pro exteriéry, konkrétně nátěry na dřevo a kov. Pokusili jsme se také představit vám základní postupy, jak natřít plot a plechová vrata od garáže, na co si při práci dát pozor, jaký typ barev a nátěrů vybírat, zmínili jsme také firmy, které tyto produkty dodávají. Dnes nám zbývají nátěry v interiérech. Protože pro natírání čehokoli platí podobná pravidla (přizpůsobit nátěr povrchu objektu, nezapomenout materiál před aplikací barvy ošetřit antikorozním nátěrem či nátěrem, který ochrání materiál před plísní a jinými nedostatky atd.), tentokrát článek nebude ani tak návodný, jako spíše obrazově-ukázkový.

 

 

Již dvakrát jsme v posledních článcích zmiňovali našeho zákazníka, Building Plast, který dodává barvy pod značkou Sokrates. Na jejich stránkách můžete nalézt širokou paletu výrobků, od základových antikorozních nátěrů přes lazury na nejrůznější povrchy až po klasické barevné nátěry a laky nebo dokonce vosky na podlahy. Jak můžete vidět z následujícího obrázku, představujícího všeobecné využití nátěrů této firmy, nátěr se dá aplikovat víceméně na cokoliv – od parket/podlah přes vchodové dveře až k nábytku. V tomto odkazu si můžete přečíst doporučení přímo od Building Plast. Pokud by vás v souvislosti s touto firmou a předchozími články zajímaly další podrobnosti, podívejte se na tento článek.

 

 

 

 

(Fotografie pochází z tohoto článku.)

 

 

Následují ukázky renovací starého nábytku za pomoci nátěrových barev. Veškeré odkazy pro případný bližší průzkum naleznete pod fotografiemi.

 

 

 

(Renovace skříňky, staré 80 let, k nalezení na serveru http://www.fler.cz, prodejce Alda. Povrchová malba je akvarel.)

 

 

 

(Venkovní lavička, vytvořená ze staré postele – před venkovním užíváním bylo jistě potřeba materiál ošetřit před vlhkostí a jinými povětrnostními vlivy. Popis výroby a komentáře k nalezení na tomto blogu.)

 

 

 

(Výroba pohovky s úložným prostorem ze staré skříně.)

 

 

 

(Renovace staré židle, dle obrázků je vidět, že tímto procesem se zabýval skutečný expert – Michal Zetek. Podrobnější popis viz odkaz.)

 

 

 

(Někteří lidé mají rádi barvy. Pokud k takovým patříte, rozhodně se nemusíte rozpakovat natřít starou židli například na červeno.)

 

 

Podrobnější informace o tzv. DIY (do it yourself) renovaci starého nábytku si můžete přečíst pod následujícím odkazem: najdete zde návod pro všechny, kteří by ve volném čase rádi dali svému starému nábytku novou tvář. Jsou také lidé, kteří se renovací starého nábytku zabývají profesionálně, tedy se určitě vyplatí najít si k tématu vhodné články, pokud se do toho chcete pustit sami, či si popovídat s nějakým expertem.

 

 

A na závěr – můžeme renovovat a opatřit novým nátěrem dokonce i starý šicí stroj! Popis výroby a fotografie pochází odsud.

 

Stolek nejprve rozmontujeme. Jednotlivé šrouby očistíme (mohou být zrezivělé) a odmastíme (odmašťovačům jsme se věnovali v minulých článcích). Na povrch naneseme odstraňovač nátěrů a oškrábeme starou barvu. Povrch otřeme a odmastíme. Natřeme základní barvou a po zaschnutí zbrousíme brusným papírem. Nakonec použijeme povrchovou barvu. Na podobných površích jsou lepší vodou ředitelné barvy, protože lehce zasychají a my tedy můžeme pracovat s jednotlivými komponenty rychleji a efektivněji.

 

 

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz