Lodní doprava pro fajnšmekry

5.2.2018

 

V předposledním příspěvku jsme psali o luxusním chytrém elektromobilu, který se pro Evropu začne sériově vyrábět v roce 2020 a bude relativně dostupný i „obyčejným lidem“, protože jeho pořízení vás přijde přibližně na milion korun (což je podobné, jako například základní model Porsche, který jste určitě již mnohokrát na silnicích potkali).

 

Tentokrát se budeme zabývat něčím, co zcela jistě na silnicích nepotkáte (už jen proto, že to je loď) a bohužel si to nejspíš ani nebudete moct dovolit, protože za pořizovací cenu byste si pořídili elektromobilů několik stovek.  Nicméně – někdy člověku stačí se jen pokochat 🙂

 

 

 

 

Jachta CARONTE (Charón), navržená italskou firmou Lazzariny Design, je kromě ceny unikátní hned ve dvou ohledech. Zaprvé je inspirována pirátským korábem ze 17. století – stačí se podívat na předek lodi, „vyzbrojený“ ostrou špicí. Zadruhé je zcela výjimečná, co se týče vybavení; bar, jídelna, posilovna, bazén (pokud by se někdo nechtěl koupat přímo v moři), a součástí inventáře je dokonce i garáž, takže si sebou můžete vzít i svůj vůz.

 

 

 

 

Pro posádku bude dostupných šest kajut, pro případné důstojníky další ložnice. Místnost, určená pro kapitána lodi, bude mít dokonce i „balkón“. A co je nejzajímavější a pro tuto loď nejpříznačnější, bude mít svůj vlastní heliport!

 

 

 

 

Jachta bude 58 metrů dlouhá, 12 metrů široká a 16 metrů vysoká. Zatím ji však ještě nevyrábějí, protože se čeká na prvního zákazníka. A náš skromný názor je ten, že toto čekání se pravděpodobně poněkud protáhne, protože jachta CARONTE bude stát kolem 200 milionů dolarů, což je v přepočtu kolem 4,3 miliardy korun. Pro srovnání je dnes v České republice pouze 50 osob, které by si takovouto loď mohly dovolit.

A v zahraničí, kde je nesmírně movitých lidí přece jen o něco více? Možná Bill Gates? 🙂

 

 

 

 

 

Co se týče lodního průmyslu, tedy spíš „lodně-luxusního“, není jachta CARONTE rozhodně jediná v nabídce. Jako existuje paralela k autům, jezdícím na benzín a naftu (elektromobil), tak existuje i varianta k takovýmto lodím.

 

 

 

 

Má ji na svědomí výrobce lodí Hinckley, který koncem loňského roku představil jachtu DASHER s dvěma elektromotory od společnosti Torqueedo v kombinaci s velkokapacitními bateriemi Li-Ion. Tato jachta má délku téměř 9 metrů, hmotnost 3 tuny a vypadá úchvatně!

 

 

 

 

Vedle volantu lodi můžete najít dotykový displej, ukazující mimo jiné také energii a dojezd, poskytující údaje o poloze, všemožné mapy atd.

 

 

 

 

Na jedno nabití ujede jachta až 64 kilometrů, pokud pojede 16 km/h, a 40 kilometrů, pokud pojede 43 km/h. Dobijete ji za 4 hodiny.

A co se týče ceny, je to rozhodně příznivější, než již zmiňovaná luxusní jachta CARONTE; DASHER stojí půl milionu dolarů.
Pokud byste o tuto jachtu náhodou měli zájem, dostupná bude od poloviny tohoto roku.

 

 

A na závěr jedno malé „sci-fi.“ Jachta DARE TO DREAM od francouzského designéra George Luciana, která je kombinovaná se vzducholodí. Měla by být dlouhá metrů a disponovat heliportem. Zatím se počítá s kajutami pro 12 pasažérů a 40 členů posádky a mnoha zábavními prostory, plány však ještě nebyly zveřejněny. A samozřejmě se nabízí otázka, jestli je takovýto plán vlastně vůbec proveditelný. No, počkáme si, jak to dopadne. 🙂

 

 

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz