Kvalitní ochrana proti korozi napříč historií

15.9.2017

 

Lovci sobů nalezli v Norsku na úbočí hory v okrese Lesja výjimečně zachovalý meč z vikingské éry. Zbraň se nacházela v nadmořské výšce přes 1 600 metrů a odpočívala zde téměř 1 100 let.
V případě takovéhoto nálezu se pod pojmem „výjimečně zachovalý“ rozumí, že nález není poškozen jinak, než podnebnými vlivy. Pochopitelně se na odhaleném kovu objevila koroze, ovšem i přes tisíciletí jejího působení jí materiál meče velmi zdárně odolával. Tomu mělo, podle odborníků, napomoci i to, že kov použitý k výrobě, byl velmi kvalitní.

Kvalita použitého materiálu je při výrobě jakéhokoliv předmětu, nebo produktu, zcela zásadní. Z nekvalitních surovin se kvalitní produkt získává nesmírně obtížně.
Pokud se tedy jedná o kovové výrobky, které dobře odolávají korozi, kvalita kovu zde vždy hraje ne nevýznamnou roli. Ovšem naprosto každý kov, který je v kontaktu s vlhkostí (i pouze vzdušnou) začíná okamžitě oxidovat a tím se spouští proces koroze. Aby k tomu nedocházelo, je nutné kov před vlhkostí ochránit. A k tomu se nejlépe hodí antikorozní nátěr, který kov zakonzervuje a zabrání kontaktu vlhkosti a kovu.

A právě kvalitní antikorozní nátěry jsou naše parketa. Jsme dodavateli antikorozních aditiv, se kterými je možné vyrobit velmi kvalitní antikorozní nátěry, které jsou použitelné pro ochranu drobných výrobků až po velké ocelové konstrukce, pro karoserie aut, lodní kontejnery i do leteckých nátěrů. Jejich přehled naleznete zde, na našich webových stránkách.

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz