Falcon Heavy a co jste možná ještě nevěděli

12.2.2018

 

Dnes ještě navážeme na článek, který na našem blogu vyšel v pátek 9. 12., protože dozvuky odstartování Muskovy rakety Falcon Heavy stále neutichají. Proto tedy dnešní příspěvek věnujeme některým zajímavým faktům a zprávám, týkajícím se středečního letu.

 

 

 

  • Zajímavostí č. 1 je tato fotografie z roku 1997. Zakroužkovaný chlapec je Polák Tomasz Czajka, nyní programátor, který se podílel na vývoji rakety Falcon Heavy. V současnosti pracuje ve firmě Elona Muska SpaceX jako inženýr letového softwaru. Fotografie pochází z jídelny dětského vědeckého tábora. Tenkrát nejspíš nikdo netušil, že se z úplně obyčejně vypadajícího chlapce stane muž, který pošle do vesmíru unikátní raketu.

 

 

  • Raketa Falcon Heavy má na palubě mimo Muskova elektromobilu s umělým řidičem Starmanem ve skafandru také román Stopařův průvodce Galaxií a ručník. (Odkaz na článek v předchozím odstavci)

 

 

 

  • Připadá vám na téhle fotografii něco podivného? (Kromě toho, že je to orámované červeným kruhem.) Tato nepatrná tečka, která na záběrech letu rakety prolétá kolem Země, vzbuzuje zájem především konspiračních teoretiků, kteří se domnívají, že by mohlo jít o meziatmosférické plavidlo nebo dokonce UFO. Věřte nevěřte.

 

Dalšími záhadami jsou tubovitý objekt, který je prý vidět na jedné z fotografií, pořizované skrz čelní sklo automobilu, momentálně poletujícího vesmírem, a zvláštní světla – zelené a modré body, zářící za automobilem.

 

 

 

 

Dalším plánem vizionáře Muska je zcela nová raketa BFR – Big Falcon Rocket, které se ale hromadně přezdívá Big Fucking Rocket  (Velká Zas*aná Raketa) 🙂 Má ambice dobýt Mars. První testy se plánují na rok 2020.

 

 

 

The clearest sign that we are in a new Gilded Age might be the nation gushing over a union-busting billionaire’s launch of his quarter-million-dollar sportscar into space on his own private rockets while everyone ignores reports of his factory workers suffering egregious injuries.

 

Rozhodně komentář, o němž se vyplatí popřemýšlet.

 

 

 

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz