FAKUMA 2018

26.9.2018

 

Již jednou jsme zmiňovali, že se v říjnu plánujeme účastnit předního světového odborného veletrhu FAKUMA (16.-20. říjen 2018, Friedrichshafen, se zástupci naší plastařské divize se zde můžete setkat 16.-17. října). Ve zbylém čase do veletrhu se tedy budeme věnovat především tomuto tématu.

V první části pro zajímavost uvedeme, že tento veletrh má číslo 26, loni akce oslavila 25 let, tedy čtvrtstoletí. Vystavovatelů ze 38 států se dostavilo kolem dvou tisíc, obchodníků, zástupců, odborníků a rozhodujících pracovníků bylo téměř padesát tisíc, a přijeli ze 120 zemí. 26. ročník bude v počtu vystavovatelů i návštěvníků zcela jistě podobně úspěšný.

Co se týče plastového odvětví, trh stále pružně reaguje na aktuální nabídku i poptávku služeb. Z plastů či kombinací plastů a přírodních materiálů se vyrábí nepřeberné množství výrobků: součástky do sportovních i jiných vozů, nejrůznější spotřební zboží, brýlové čočky, obalové materiály či dokonce rohože na cvičení jógy. Trh vyžaduje stále další a další inovace, vývoj jde kupředu mílovými kroky, technologie se mění a vylepšují; v plastech lze použít metody vstřikování, extruze, tepelného formování, lití, vyfukování, napěňování či dokonce 3D tisk. Na tomto veletrhu se nové výrobky mnohdy také poprvé představují veřejnosti.

Hlavními tématy letošního ročníku bude efektivita a digitalizace; konkrétněji energeticky úsporné kroky zpracování materiálů, elektrifikované stroje a vylepšování procesů samotných. Dále pak materiálová účinnost v různých podmínkách a klimatech, inovační recyklace, digitalizace a užití tzv. „zelených“ materiálů.

 

 

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz