FAKUMA 2018 – o ekologii

10.10.2018

 

Již několikrát jsme vás informovali o veletrhu Fakuma, který příští týden navštívíme (a tedy se omlouváme, že se k vám ve středu na našem blogu nedostaneme). Veletrh chce představit mnoho nových postupů a možností, jak zpracovávat plasty, čemuž jsme se již věnovali v minulých příspěvcích. Jedním z hlavních témat je pochopitelně recyklace.

V poslední době se nerecyklují jen méně kvalitní materiály, ale i ty kvalitnější jako například CFRP, a tím se kontinuálně zvyšuje „udržitelnost“ plastů, jak říká projektová manažerka společnosti Fakuma, Annemarie Schur. Téma recyklace přitom nezahrnuje jen samotné recyklovatelné materiály, ale také energetickou úsporu a kategorii biologicky rozložitelných plastů. Právě takové materiály jsou již na stejné úrovni, jako jejich klasičtí předchůdci, a to nejen z hlediska kvality materiálu, ale i ve vztahu ke kvalitě zpracování a úspoře hmotnosti. Právě proto je téma udržitelné recyklace během veletrhu jedno z těch hlavních.

Dalším tématem, které jsme vám již stručně představili, jsou inovace ve výrobě plastů. Rostoucí poptávka po větším objemu a rychlosti výroby žene vývoj kupředu a produktem tohoto vývoje je mnoho novinek mezi komponenty a procesy výroby. Ve Friedrichshafenu se představí producenti suroviny i výrobci strojů a technických komponentů.

Rovněž se na veletrhu můžete setkat s mnoha firmami, které se zabývají automatizací výroby. Poptávka po softwaru i strojích, které umožňují výrobu časově zefektivnit, je stále větší a větší, a právě Fakuma slouží jako skvělá platforma, kde mohou firmy prezentovat své nápady, postupy a technologie. Díky tomu, že je veletrh celosvětově známý, zde naleznete vystavovatele i návštěvníky prakticky z celého světa.

A my se na vás těšíme také.

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz