FAKUMA 2018 – další malá ochutnávka

3.10.2018

 

Jak jsme psali v minulém příspěvku, na mezinárodním plastařském veletrhu Fakuma 2018 bude možnost seznámit se se všemi aktuálními technologiemi pro zpracování plastů. Hlavním aspektem bude zpracování polyuretanů, pěnových plastů a kompozitních materiálů, které spolu s váhovým deficitem přispívají k zachování vysoké stability produktu.

A co je to onen zmiňovaný váhový deficit? Mnoho průmyslových odvětví pracuje s tzv. lehkými konstrukcemi, ať už se jedná o automobilový průmysl (například karoserie) nebo třeba i takové spotřební zboží, jako je nábytek. Lehká konstrukce značně snižuje celkovou hmotnost, výhoda je také snížení spotřeby paliva a jiných zdrojů a tedy zmírnění dopadu na životní prostředí.

Lehké konstrukce dosáhnete užitím specifických výrobních strojů a nástrojů, například plně automatických robotů a lisů, laminovacích strojů, obráběcích strojů nebo vakuových lisů pro výrobu tvarovaných dílů. Každá technika a technologie potřebuje něco jiného – zákazníci mají individuální požadavky na směs, hustotu i metody zpracovávání.

A protože doba pokročila, je důležité podotknout, že plasty již dávno nemusí být neekologické; průmysl stále více spoléhá na úsporu materiálu, recyklaci a tzv. „zelené materiály“.

To vše uvidíte na Fakumě 2018. 🙂

 

 

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz