Ekologická Toyota

8.8.2018

 

Již několikrát jsme se zde věnovali tématu elektromobilů, především značce Tesla. Nicméně elektromobily nejsou jediná varianta, jak skloubit ekonomiku s ekologií. Další možností je nejnovější inovace vozu Toyota Mirai od japonské automobilky Toyota – vodíkové palivové články. Investice do tohoto typu vozu rostou, což poukazuje na to, že to firma myslí opravdu vážně. A nejen s osobními automobily; podle dostupných zpráv by v roce 2025 chtěli rozšířit sortiment i na autobusy, nákladní auta,  SUV a pick-upy.

Na následujících obrázcích si můžete prohlédnout luxusní variantu sedan, která byla k vidění na Autosalonu v Tokiu.

 

Pokud vše dopadne tak, jak má, následující generace Toyoty Mirai s technologií vodíkových palivových článků by se měla objevit na trhu v roce 2020. Dříve to prý není možné kvůli vysokým nákladům, a pokud mají být vozy dostupné veřejnosti a dostat se do sériové výroby, je nutné cenu všeobecně snížit. To by mohlo probíhat především metodou nahrazování drahých materiálů v běžných palivových článcích, jako je například platina, a zcela jistě bude také potřeba zařídit snadné doplňování paliva.  S posledním bodem souvisí pozitivní informace, že dojezd auta se zvýší z 500 km na 740 km, a později na 1000 km.

Toyota je ekologickými postupy proslulá. V tomto případě se řídí přesvědčením, že v příštích 100 letech se vodík stane klíčovým zdrojem čisté energie, nicméně kořeny ekologických automobilů této značky sahají až do roku 1997, kdy byl představen hybridní automobil Prius, první svého druhu na celém světě.
Naše firma se také snaží o ekologické postupy. V odvětví plastů, kde se o ekologii mluví již léta, používáme téměř výlučně plastový recyklát / regranulát, který je šetrný k životnímu prostředí. A změny očividně nastávají i v automobilovém průmyslu, jak vidno z tohoto a jemu podobných článků. Zcela jistě se pokusíme tento trend následovat.

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz