Dobrý, lepší, nejlepší a strašně špatný – auta roku 2017 podle Jeremyho Clarksona

17.11.2017

 

 

Pokud máte rádi rychlá auta, nebo vlastně jakákoli auta, pokud vás baví řízení jako takové a oceňujete břitký humor, někdy hraničící s politickou nekorektností, určitě jste už někdy viděli britský seriál Top Gear. A zcela jistě si také pamatujete moderátory, především problémového Jeremyho Clarksona a jeho vtipy o všem a o všech. Tentokrát vtipkuje o autech – o těch dobrých a o těch špatných. Pokusil se totiž sestavit žebříček deseti nejlepších a nejhorších aut, se kterými se kdy setkal a která kdy řídil. Samozřejmě jsou jeho názory čistě subjektivní, a tedy s nimi rozhodně nemusíte souhlasit, nicméně jeho postřehy a domněnky by mohly pobavit i ty, kteří si kritizované auto chtějí pořídit, vlastní ho nebo ho alespoň milují. Dovolte nám zprostředkovat jeho názory nezkresleně a použít přesné citace, protože je o opravdu zábavné čtení. 

TOP 10 NEJLEPŠÍCH AUT

 

1. Alfa Romeo 4C
„Je to hrozné auto. Od dveří jde průvan, z hluku mi krvácí uši, ale stejně jsem ho miloval. Každé dokonale vyladěné auto vám přijde jako stroj. Jenže 4C se svými chybami a tendencí dělat si co chce vám přijde jako člověk.”

 

 

2. Mazda MX-5 2.0
„Gravitace nevznikla na firemní poradě, stejně jako Spitfire, jenže většina dnešních aut ano. Výsledkem je to, že jsou to stroje na zívání. To ale není případ Mazdy MX-5, ta je lékem na depresi, nemůžete mít špatnou náladu, když ji řídíte.”

 

 
3. Opel Zafira 1.6 TDCi
„Nikdy jsem neřídil auto, včetně Rolls-Royce, které by tak dobře odmítalo přenášet neduhy silnice do kabiny. Což Zafiru činí nejkomfortnějším autem světa.”

 

4. Mercedes-AMG GT S

„Kapota je tak dlouhá, že pokud předek auta někam přijede včas, vy budete mít 20 minut zpoždění. Je tak široký, že když vám přistane vrtulník na střeše, tak si toho ani nevšimnete. Je to moderní muscle car, Mercedes Mustang.”

 

 
5. Ford Focus RS
„Po 100 metrech jízdy víte, že to auto je velmi zvláštní. Působí chytřeji, než ostatní, je jako Nissan GT-R.”

 

 
6. Ford Mustang GT V8
„Je to klasický muscle car. Mašina, která chce projíždět každou zatáčku s kvílením gum a kouřem.”

 

 
7. Volvo XC90 D5 AWD
„XC90 je tak dobrá, že bude ideální pro všechny, kteří říkají, že vozy od Land Roveru jsou nepoužitelné.”

 

 
8. BMW M2
„Miloval jsem minulou generaci M3, tu s motorem V8, mám rád M6 Gran Coupé a původní M5, která sice vypadala jako krabice, ale jezdila jako vesmírná loď. To byla a jsou moje nejoblíbenější auta od M.”

 

 

 
9. Ferrari 488 GTB
„Ferrari 488 GTB není nástroj na nějakou práci, není ani jako příjemná rukavice, připadá vám jako prodloužení vás samotných. Z Ferrari se občas nedobrovolně rozklepu. Toto auto je tak dobré, že posouvá Ferrari zpět na vrchol. To auto je dokonalé.”

 

 
10. Lamborghini Aventador
„Je jako velký a zlý pes, co tahá za vodítko. Nemá tak dobré brzdy jako Ferrari, a že jste překročili jeho limity, poznáte, až budete ve stromě. I tak je to ale úchvatná věc, které odpustíte úplně vše. Když bych si měl vybrat nějaký supersport, byl by to tento.”

 

 

 

TOP 10 NEJHORŠÍCH AUT

 

1. Opel Astra 1.6 Turbo
„Je červený, přeplněný a fajn pro někoho, kdo chce čtyři kola a místo k sezení. A to je vše, došla mi slova.”

 

 
2. Infiniti Q30 2.2d
„2.2-litrový diesel umí jezdit za slušnou spotřebu, což je fajn. Jenže je hlučný jako studený motor vodního člunu. Naftu nepřetváří na výkon, ale na hluk. Pokaždé, když jsem předjížděl karavan, musel jsem se zařadit zpátky do pruhu, protože jsem prostě neměl dostatečný výkon.”

 

 
3. Škoda Superb Combi 2.0 TDI
„Ujel jsem 320 kilometrů po dálnici a bylo to nekonečné procesí aut typu Škoda Superb. Všechna trpí stejným problémem, jsou průměrná. Superb má duši jako lednička, je to auto, co se kupuje na metry. Nikdy z něho nejste naštvaní, ale ani potěšení, což není dobře.”

 

 
4. Zenos E10 S
„Nemá dveře, okna, rádio ani střechu. Znám lépe vybavené tužky. Je pekelně rychlý, ale jen na okruhu, na silnici je to teror.”

 

 
5. Renault Kadjar 1.5 dCi 130
„Nikdo nestráví čas v konfigurátoru, aby zjišťoval, jak bude vypadat v jiné barvě, nebo aby zjistil, jak mu sluší větší kola. Nikdy nebude v Rychle a zběsile a nikdy nebude na plakátech malých kluků nad postelí. Je to mezník na cestě do zapomnění.”

 

 
6. BMW X1 xDrive 25d
„Výborný dvoulitrový diesel, který se ale nezdá být rychlý. Z místa odjíždí asi stylem, jako když jeho designér vstával z postele a u toho brečel a říkal: Vážně musím? Sečteno a podtrženo: BMW X1 není špatné auto, být to Kia nebo Hyundai, řekl bych, že je hezké. Jenže ostatní BMW umí být tak dobrá, že prostě očekáváte něco lepšího.”

 

 
7. Seat Leon X-Perience 2.0 TDI
„To auto je plýtvání ocelí, sklem a plasty. Jízda na dvojku otřásá celým autem, lidé si na vás budou ukazovat a smát se, vy si budete připadat hloupě. Jsem rád, že jsem si ho půjčil a potvrdil si, že auta této značky jsou ztrátou času.”

 

 
8. Nissan GT-R Track Edition
„To auto nemá žádné pro, ani jediné. Po každém přejetí kanálu se cítíte, jako kdyby s vámi padalo letadlo. Konec vaší páteře vás začne mlátit do lebky. Běžné GT-R je pětihvězdičkové auto, ale to s okruhovým paketem nedostává hvězdičku žádnou. Názorná ukázka toho, jak se stát z hvězdy nulou.”

 

 
9. Volkswagen Scirocco 2.0 TDI
„Motor potřebuje při rozjezdu moc otáček, chcípá, nemá žádný zátah a auto nevypadá tak, jak má. Celý týden mi připomínalo, jak moc jsem si přál Golf GTI.”

 

 
10. Hyundai i800
„Je horší, než dětský oční parazit. Raději bych natíral záda Jamese Maye opalovacím krémem, než znova řídil toto auto.”

 

 

 

Poslední dobou jsme v našich článcích hodně psali o asfaltových směsích a aditivech do asfaltů, nicméně v našem portfoliu máme něco i pro auta samotná. Například odpěňovač Titan TITP, který se používá při výrobě autoskel. V koncernu Volkswagen vyrábí okna pouze s přídavkem tohoto aditiva.
Dále také můžeme nabídnout masterbatche (pevné či tekuté aditivum, které se přidává především do plastových součástek, ať už kvůli změně zbarvení nebo přídavným hodnotám), vosky a kaoliny pro výrobu pneumatik, antikorozní aditiva a pigmenty pro autonátěry, aditiva do opravných tmelů na auta nebo vosky a voskové emulze pro leštěnky, autošampóny a přípravky na kůži v interiérech. Neváhejte se na nás obrátit, pokud bychom vám v tomto mohli být nějak nápomocni. Poskytujeme samozřejmě i poradenství.

Pozn: Obrázky byly převzaté z originálního článku na internetu.

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz