Dálnice, která nikdy neskončí

27.11.2017

 

Dnes se opět budeme bavit o našem oblíbeném tématu, a to o silnicích. Bohužel ale tento článek nevyzní příliš optimisticky, se v něm chceme zabývat plánovanou modernizací a opravami dálnice D1. Tento článek tak můžete brát jako takové lehké „varování“, co vás jako řidiče v následujícím roce na této dálnici čeká. 🙂

Upgrade dálnice (41. km). V tuto chvíli je to jedno z míst, kde probíhá modernizace D1 (úsek se táhne několik kilometrů dál směrem na Brno).Upgrade dálnice (41. km). V tuto chvíli je to jedno z míst, kde probíhá modernizace D1 (úsek se táhne několik kilometrů dál směrem na Brno).

 

 

 

(http://www.ceskatelevize.cz/ct24/sites/default/files/styles/scale_1180/public/1884576-d1.png?itok=8JaFoIb1 )

 

 

Pokud jste si dělali naděje, že byste se konečně pohodlně projeli bez uzavírek a jiných zdržení, tak se připravte na to, že tato situace ještě dlouho nenastane. Rekonstrukce dálnice začala sice už v roce 2013, nicméně brzký konec se očekávat nedá. Na dvou úsecích, kde se mělo začít opravovat, nabrala stavba zpoždění a stále se tam nic neděje. Jedná se o úseky Mirošovice-Hvězdonice a Humpolec-Větrný Jeníkov.

 

 

Zajímavé na tom je především to, jak mluvčí Ředitelství silnic a dálnic zpoždění vysvětluje: stavební práce prý neustále blokuje hnutí Děti Země a odvolává se proti nim.  Tento názor rozhodně není ojedinělý. Je pravda, že organizace přiznává, že automaticky vznáší námitky proti všem realizujícím se stavbám, nicméně dle jejich názoru není jiný způsob – na všechno je tak málo času, že jediným řešením je zablokovat stavbu jako celek. Jako příklad problémového návrhu uvádějí nedostatečná protihluková opatření nebo to, že v okolí Mirošovic se vyskytuje mnoho druhů rostlin, které by mohly být stavbou ohroženy.

 

 

Původní plány pracují s teorií, že by se pracovalo na devíti úsecích dálnice najednou. To bohužel již není reálné. Pravděpodobných je osm stavenišť v roce 2018 (především úsek v okolí Větrného Jeníkova, který je v tak kritickém stavu, že na něm není možné jezdit standardní rychlostí), silničáři slibují, že veškeré dostavby dokončí do roku 2020.

 

Pokud vás zajímají aktuální celorepublikové dopravní uzavírky, doporučujeme se podívat na tento odkaz.

 

 

Ohledně opravy dálnic a silnic už jsme několikrát zmiňovali, že je pro nás tato problematika zajímavá především z hlediska asfaltových krytů silnic. Především u zmiňovaného Větrného Jeníkova, kde řidiči jezdí 80 km/h, protože rychlejší jízda je díky nerovnostem v silnici nebezpečná, by se dozajista hodila naše asfaltová aditiva, která právě takovýmto nerovnostem předcházejí. Je možné je dokonce i kombinovat, pokud to přispěje k lepším výsledkům.

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz