Dálnice D35 – Sága pokračuje

5.12.2018

 

 

Dlouho plánovaný úsek dálnice D35 v Pardubickém kraji se konečně začíná stavět. Ředitelství silnic a dálnic rozjíždí stavbu prvního úseku ze dvou slíbených, a to trasu mezi silnicemi I/36 u Holic a I/17 u Vysokého Mýta. Tento úsek se nazývá Ostrov – Časy a bude navazovat na druhý úsek dálnice D35, spojí tuto novou část s již stojící víceúrovňovou dálniční křižovatkou u Opatovic nad Labem. Tato část, tedy Opatovice nad Labem – Časy, se začne stavět ihned na jaře.
Na prvním úseku stavby, tedy Ostrov – Časy budou nyní přes zimu probíhat přípravné práce, tedy chystání dokumentace a technologických předpisů, stavba se bude celkově připravovat, takže během zimy nebude vidět na staveništi žádná velká činnost. Nepochybně se tak éterem i internetem proběhnou různé zmínky, že „se zase nic neděje“. Každopádně od jara můžeme očekávat stavbu dálnice v plném rozsahu.

Dálniční křižovatka Opatovice nad Labem (zdroj: YouTube)

Nyní již oficiálně rozestavěný úsek Ostrov – Časy bude 14 700 metrů dlouhý a jeho součástí budou i dvě dálniční křižovatky. Jedna u Ostrova a druhá u obce Dašice. Na dálnici budou také muset vzniknout dva mosty, a to přes údolí řeky Loučné a přes železniční koridor Praha – Česká Třebová. Ani jeden z mostů nebude zanedbatelných rozměrů.
Termín dokončení úseku Ostrov – Časy uvádí RSD rok 2022, navazující úsek Časy – Opatovice nad Labem by měl být dokončen a zprovozněn o rok později, tedy 2023. Dokončením těchto staveb vznikne souvislá dálnice, která spojí Vysoké Mýto s Prahou jednou pevnou asfaltovou linií. Zrychlí s tím také cestování z Prahy do Litomyšle a Svitav a obráceně.

Tento úsek je součástí jednoho z nejstarších dálničních plánů na území České Republiky. Nejdelší verze tohoto plánu měla spojit dálnicí Olomouc a Liberec. Do dnešních dnů se z tohoto plánu realizovaly úseky Olomouc – Mohelnice a Turnov – Liberec. Na zbytek trasy se stále čeká a vypadá to, že se kompletního dokončení zřejmě nikdy nedočkáme, a to především díky úseku Jičín – Turnov, kde by musela dálnice protínat CHKO Český Ráj, proti čemuž bojuje velké množství organizací, spolků i obcí.

Každopádně i na těch částech, které budou nakonec z D35 stát, se podílíme i my, a to naším asfaltovým modifikantem Licomont BS 100. Ten byl již použit na stavbě částečně používané víceúrovňové dálniční křižovatky u Opatovic nad Labem a věříme že i na úsecích, kde se stavba právě rozjíždí, se bude moci svézt po námi modifikovaném povrchu.

zdroj čt24

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz