České rychlovlaky budoucnosti

7.11.2018

 
Dnes se od tématu příspěvků z několika posledních týdnů – tedy plastů – přesuneme k jinému tématu, a to strojírenskému průmyslu. Plzeňská firma Škoda Transportation získala certifikát TSI od agentury EBC na vozy a lokomotivy 109E3, a bude dodávat dvoupodlažní vysokorychlostní soupravy pro německou trať Mnichov – Norimberk, konkrétně pro část Norimberk – Ingolstadt – Mnichov. Od jara 2019 tyto vozy nahradí dosavadní jednotky InterCity a do provozu se uvedou v červnu 2019. Kontrakt s německou skupinou Deutsche Bahn za 2.6 miliardy Kč byl podepsán v srpnu 2013, vývoj byl nicméně velmi náročný – dle hodnocení viceprezidenta pro obchod Zdeňka Majera šlo především o problematiku tlakotěsných vozů a testy souprav, které se budou na trase potkávat s dalšími vysokorychlostními soupravami ICE, jedoucími rychlostí až 300 km/h.  
Škoda Transportation začne dodávat dvoupodlažní vysokorychlostní soupravy pro německou trať Mnichov - Norimberk.Škoda Transportation začne dodávat dvoupodlažní vysokorychlostní soupravy pro německou trať Mnichov - Norimberk.
Do dnešního data bylo pro společnost Deutsche Bahn Regio vyrobeno šest vysokokapacitních souprav s šesti lokomotivami, které mají vzdálenost mezi Mnichovem a Norimberkem ujet za 1.45 hodiny, čímž se velice přiblíží soupravám ICE, které jsou jen o 30 minut rychlejší. Soupravy se skládají z řídícího a koncového vozu, čtyř vložených vozů a lokomotivy Škoda řady Emil Zátopek. Budou jezdit maximální rychlostí 190 km/h. Zajímavostí (někdo by možná řekl „samozřejmostí“) je, že mají bezbariérový vstup. Interiér je dělen na první a druhou třídu a dětský oddíl. Souprava má 676 míst k sezení, 37 pro kola, rovněž místa pro lidi se sníženou pohyblivostí, a má wi-fi.
Firma, která tyto soupravy poskytne, pravděpodobně naši pomoc nepotřebuje, nicméně tomuto odvětví strojírenskému průmyslu jako takovému bychom rozhodně měli co nabídnout. Například antikorozní aditiva a vosky, a další výrobky potřebné pro přípravu nátěrů, například odpěňovače, záhustky, matovadla, rozlivová činidla, barevné pigmenty atd., tedy vše potřebné pro výrobu kvalitního nátěrů na vagóny a lokomotivy, co obstojí i v mezinárodní konkurenci.

Ilustrační obrázky pocházejí z online verze německých novin HeidelsBlatt a facebookové stránky Deutsche Bahn.

 

 

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz