Elektromobil nové generace – nebo možná raději ne?

23.1.2019

 

V dnešním příspěvku jsme se sice původně chtěli zabývat něčím serióznějším, nicméně pobavit se je v dnešním světě také nutné. Následující zpráva jistě takový efekt bude mít 🙂
Ohledně elektromobilů jsme zde již mnohokrát psali, a zmiňovali jsme, že největší nevýhodou tohoto systému je zaprvé dojezd (moc krátký), a zadruhé nabíjení (moc dlouhé). Tento problém se pokusila vyřešit společnost EP Tender, která předvedla na autosalonu v Ženevě následující řešení:
Příves s elektrocentrálou pro nabíjení elektromobilu

 

Ptáte se, co to je, a jak to funguje? Inu, pokud se trápíte s krátkým dojezdem a dlouhou dobou nabíjení, jednoduše si za svůj elektromobil připojíte přívěs, na kterém je naložený benzinový generátor. Spalovací motor vyrábí elektřinu a nabíjí automobil.

Něco se vám na tom nezdá, že? Princip užití elektromobilů by přeci měl být takový, že jejich rozšíření napomáhá snížit četnost spalovacích motorů… a tady je jeden takový spalovací motor hnacím prostředkem elektromobilu?

Ano, přesně to je ten problém, a ačkoliv v tomto případě jde spíš o zábavnou absurditu, v jiných případech je situace vážnější. Více než půlka elektřiny se totiž vyrábí v tepelných elektrárnách, a ten, kdo bydlí poblíž, trpí úplně stejně, jako kdyby žádné elektromobily neexistovaly. Navíc je otázka, zda by takováto metoda s generátorem vně auta vůbec prošla u ekologů. Pokud ano, bude to způsob, jak obejít přísná nařízení o spalovacích motorech, protože nikdo nebude moci nic namítat, když tento bude umístěn vně auta, a automobil samotný bude jezdit na elektřinu. Paradox.

Na elektromobily, které budou opravdu na 100% užitečné a efektivní, si budeme muset tedy zřejmě ještě poctivou chvíli počkat. Na co ale dlouho čekat nemusíte, je náš servis a produkty, které můžeme nabídnout do automobilového průmyslu. Naše plastové regranuláty jsou skvěle použitelné ve výrobě plastových dílů pro automobily, suroviny dokáží splnit kvalitativní požadavky a my dokážeme splnit i požadavky kvantitativní. Dále pro toto odvětví můžeme nabídnou vosky pro výrobu plastových dílů, např. jako vnitřní lubrikanty, separační vosky, nebo jako antikorozní aditiva. Neméně zajímavým produktem, který lze využít v automobilovém průmyslu, jsou fluorescenční pigmenty. Jen si představte například logo automobilky vyvedené v interieru fluorescenční barvou. Není to špatná představa, že?

 

 

 

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz