Přírodou ke štěstí

26.3.2018

 

Dnešní příspěvek se opět bude týkat životního prostředí, ale tentokrát se to pokusíme pojmout pokud možno pozitivně – katastrof je každodenně na světě dost, a někdy je potřeba zaměřit se také na ty světlé stránky. A pokud si zrovna nemůžeme na žádnou vzpomenout, můžeme se vždycky podívat na zajímavé obrázky a videa. Ale někdy je prostě potřeba si připomenout, jak úžasná naše příroda ve skutečnosti je.
Pro tento příspěvek jsme vybrali jednu ze stránek na sociální síti, The Fabulous Weird Trotters, odkud všechny obrázky a videa, které v příspěvku uvidíte, pochází. Samozřejmě vám nic nebrání, abyste stránku navštívili i sami a prohlédli si vše, co je zde dostupné. Je to nejen příroda, ale také zajímavé technologie a inovace, a někdy i fantaskní nápady, u kterých nevíte, zda dotyčného vynálezce obdivovat nebo si poklepat na čelo 🙂

 

 

Něco krásného, co vzniklo z něčeho ošklivého. Takto to může chodit i v obyčejném životě a v mnohem větším měřítku. Jako příklad můžeme uvést to, že ničení přírody člověkem za posledních několik desítek let vedlo ke konečnému uvědomění a nekonečnému množství iniciativ, a tedy má lidstvo ještě naději, že příroda přežije. Stejně tak naše firma poskytuje recyklované plastové granule – tedy odpad – zákazníkům, kteří z nich vyrábějí užitečné věci.

 

 

Tento hmyz se jmenuje antlion, na The Fabulous Weird Trotters vrchní obrázek vložila uživatelka buleria, spodní obrázek vložil v jednom z komentářů uživatel Doug Gooby, ale je to pravděpodobně i k nalezení na internetu.

 

 

 

 

Podivný hmyz, který si poté, co ulovenou kořist vysál, připevní její nepoužitelné zbytky na záda. Tím překrývá svůj pach a také mu mrtvolky slouží jako kamufláž a „brnění“. V angličtině se mu říká assassin bug.

 

 

 

 

 

Nádherně zbarvený kardinál červený. Fotografie byla pořízena v centrální Indianě v USA. A protože lidé jsou velice kreativní bytosti, jeden z návštěvníků stránek The Fabulous Weird Trotters, David Davalos, se rozhodl, že tohoto ptáka zpodobní i jinak 🙂

 

 

 

 

A nejsou to samozřejmě jen živí tvorové, kteří  vás na první pohled uchvátí. V jedné z ulic města Bonn v Německu můžete na jaře zažít pocit, jako když se procházíte pod květinovým baldachýnem.

 

 

 

 

Oblaka nad státem Nebraska, USA, nedlouho poté, co oblast navštívilo tornádo. Co vám připomínají?

 

 

 

 

Hora Tianmen v Číně. Fotografie zveřejněná profilem publidromemex. Na takovou nebezpečnou procházku bychom se asi neodvážili, nicméně výhled je to vskutku úchvatný.

 

 

 

 

Jarní záplava rododendronů. (Ano, těšíme se na jaro!) T. hagi_1013

 

 

 

 

A také tu pro vás máme několik zajímavých kratších i delších videí:

 

 

1)      Video z 1. 12. 2017, které zobrazuje sluneční halo ve Švédsku. Credits Vemdalen.

2)      Chobotnice, která se maskuje za hromadu mušlí, aby ji nenašel predátor.

3)      Tvor, který se jmenuje crinoid, jinak také feather starA to je opravdu neuvěřitelný pohled!

4)      Zvířata, která vypadají jako svoje vlastní parodie nebo hračka z Aliexpressu 🙂

 
Nás ochrana životního prostředí samozřejmě také zajímá, jak už jsme několikrát psali v příspěvcích. I proto pracujeme v naší firmě téměř stoprocentně s recyklovanými plasty – tzv. regranuláty, které nám poskytují naši dodavatelé. Ty pak dodáváme našim zákazníkům, kteří z nich vyrábějí nové materiály, užitečné pro běžné lidské fungování.
A dokonce i obaly, ve kterých jim regranulát dodáváme, jsou plně recyklovatelné. Z nich mohou opět vzniknout nové granule, ty můžeme odebrat, a kruh se uzavírá novým zákazníkem a jeho vyrobeným zbožím. Tento kruh na rozdíl od jiných tedy není bludný, ale naopak – pomáhá hledat nové cesty, prostředky a způsoby.

Rádi Vám vytvoříme individuální nabídku.
Stačí nám zanechat zde Váš kontakt.

Copyright © 2018-2016 ECT s.r.o.
Všechna práva vyhrazena

Tvoříme s láskou. 4PROSTOR.cz